Македонија
27. February 2017 - 9:51

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес синоќа ја стресе Македонија. Пред 11 часа бил почувствуван потрес со јачина од 2,3 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил во Стар Дојран.

Ова е прв потрес по долго време, по серијата потреси од минатата година.