Свет
22. February 2022 - 11:42

Зеленски: Како опција се разгледува прекинување на односите со Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека како опција се разгледува прекинување на односите со Русија.

Тој нагласи и дека побарал веднаш да се запре проектот „Северен поток 2“.