Loading Video...
Ракомет
25. March 2019 - 10:36

Заслужено Милосављев во „Тимот на колото“ и во „Топ-5 одбрани“ на ЛШ

 
 
Ракометарите на Вардар ја забрележаа најубеливата победа во првите осминафинални дуели во Лигата на шампионите, а голманот Дејан Милосавњев беше еден од најзаслужните. 
 
Вардарци речиси се во четвртфиналето откако на гостувањето го совлада ППД Загреб со убедливи девет гола разлика 27-18. 
 
Голманот на црвено-црните Дејан Милосављев блескаше на овој меч на кој оствари дури 14 одбрани.
 
Ова негово издание сосема очекувано го промовираше во најдобар голман на оваа рунда, а водено и двојната интерменција од првото полувреме му го донесе петтото место во ТОП-5 одбрани.