Фудбал
22. September 2020 - 9:47

Започнува последната рунда за влез во групната фаза на ЛШ

На европската фудбалска сцена актуелни се првите натпревари од плејофот, односно последната рунда за пласман во групната фаза на Лигата на шампионите.

Во оваа фаза ќе се играат по два дуели (дома и гости).
 
По три натпревари ќе бидат одиграни денеска и утре, а сите ќе започнат во терминот од 21 часот. 
 
Двојките за плај-офот во ЛШ се: 
 
 Вторник
КРАСНОДАР (Рус) - ПАОК (Грц)
МАКАБИ Т.А. (Изр) - САЛЦБУРГ (Авс)
СЛАВИЈА ПРАГА (Чеш) - МИТЈИЛАНД (Ден)
 
Среда 
ГЕНТ (Бел) - ДИНАМО КИЕВ (Укр)
МОЛДЕ (Нор) - ФЕРЕНЦВАРОШ (Унг)
ОЛИМПИЈАКОС (Грц) - ОМОНИЈА (Кип)