Македонија
15. April 2021 - 20:44

Запленет кокаин во Кавадарци, приведен осомничениот дилер

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Велес-ОВР Кавадарци денеска во Кавадарци го лишиле од слобода 34-годишниот кавадарчанец Н.А., кај кого при претрес бил пронајден кокаин, кој имал намера да го продава, соопшти МВР.

Во координација со ОЈО Кавадарци против Н.А. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за извршено кривично дело по чл. 215 од Кривичниот законик, информираа од МВР.