Македонија
30. November 2021 - 12:37

Запалување на електрична инсталација е причината поради која вчера се запали автобусот на ЈСП

Надлежните власти посочуваат дека, запалување на електрична инсталација во моторниот простор е причината поради која се запали автобусот на ЈСП „Скопје“ синоќа.

Станува збор за автобус кој гореше во скопската населба Аеродром додека сообраќал по булеварот Трета Македонска Бригада и во кој, во моментот на несреќата имало патници кои за среќа навремено излегле од возилото.

За среќа ниту еден од патниците не е повреден.