Македонија
15. August 2018 - 11:08

Запалено „БМВ“ на булеварот „АСНОМ“ во Скопје

Рано утрово околу 02.00 часот на бул. „АСНОМ“ во Скопје било опожарено патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на приватна здравствена установа.

Во пожарот била опожарена десната задна страна.

Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарн заштита.

Увид ќе се врши во текот на денот.