Македонија
8. September 2018 - 13:44

Залутано зрно заврши во автомобил паркиран во касарната во Ѓорче

Вчера во 10 часот е пријавено дека на паркинг во кругот на касарната „Ѓорче Петров“ оштетено е патничко моторно возило „Фолксваген Поло“, најверојатно од залутано зрно. 

Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.