Македонија
14. December 2019 - 12:19

Законски се регулира употребата на електрични тротинети, земјава четврта во Европа што го прави тоа

На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Јавното претпријатие „Македонијапат“ апелира до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат  брзината кон условите на патот.