Балкан
2. August 2016 - 19:22

Загинаа двајца фудбалери на Марибор

 
Две лица загинаа, едно се бори за живот, а друго е полесно повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случила денес во Марибор.
Како што пренесуваат медиумите во Словенија, оваа несреќа се случила откако автомобил кој што се движел со преголема брзина удрил директно во семафор.
 
Во автомобилот се наоѓале четири лица. Словенечката полиција потврди дека во автомобилот биле фудбалери на Марибор кои настапуваат во Б тимот. Тие се враќале од тренинг.
 
Оваа вест го потресе клубот, а нивните соиграчи се и понатаму во голем шок.