Македонија
14. February 2021 - 15:39

Заев му подари на Вучиќ икона на Св. Пантелејмон

 Премиерот Зоран Заев му подари на српскиот претседател Александар Вучиќ икона со ликот на Свети Пантелејмон како благодарност за денеска доставените вакицни од Фајзер.

-На претседателот Александар Вучиќ му подарив икона од светецот Пантелејмон, кој своевремено целиот свој живот го поминал во лекувањето на болните и во служба на изнемоштените, објави Заев на Инстаграм.