Фудбал
21. јуни 2021 - 14:39

Заев и холандскиот премиер на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија.

Премиерот Зоран Заев натпреварот ќе го следи во друштво на премиерот на Холандија, Марк Руте, на трибините на Амстердам.

Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија, Руте.