Македонија
21. February 2021 - 12:33

Заев: Дадов насоки да се нарачаат вакцини од руската Спутник V

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција посочи дека дадени се насоки за да се нарачаат вакцини од руската Спутник V.

-Дали би нарачале од Спутник, да, дадов насоки како што не информираа дека има капацитет за дополнителни 100 илјади да се направи од таму нарачка“ истакна Заев.