Здравје
13. July 2016 - 21:38

Заборавете ја болката: Со овој МОЌЕН напиток зајакнете ги вашите колена

Ви носиме еден ефикасен и природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите, и на тој начин можете да го подобрите квалитетот на живеењето.
 
Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно движење на телото и подржување на сите движења на ногата за време на одењето, скокањето, трчањето и стоењето.
 
Овој напиток содржи остојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ублажуваат болката, вклучувајќи и големи количини на витамин Ц, бромелаин, сицилиум и магнезиум.
 
Состојќи: 
 
250мл вода
 
7гм цимет
 
2 шолји ананас на парчиња
 
1 шолја инстант овесни снегулки
 
1 шолја природен сок од портокал
 
40гр здробени бадеми
 
40гр мед
 
Подготовка: 
 
Сварете ги овесните снегулки. Исцедете го сокот од парчињата ананас. Во миксер измешајте го сокот од портокал, цимет, мед и бадеми. Додадете ги овесните снегулки и сокот од ананас во блендер.
 
Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете неколку коцки лед, промешајте повторно и вашето фрапе е спремно за консумација.