Живот
30. January 2019 - 12:19

За Шкорпиите прилив на пари, за Близнаците големи проблеми

ОВЕН
 
Работa: Може да очекувате мал конфликт со работните соработници денеска. Можни се некои непријатни околности.
 
Љубов: Се чувствувате осамено и потребни ви се промени на љубовно поле.
 
Здравје: Чувајте ги бубрезите и посетете лекар поради контрола.
 
БИК
 
Работа: Имате многу обврски пред себе во текот на денешниот ден, па правилна организација ви е многу важна.
 
Љубов: Ако сакате да дојдете до некои нови познанства, важно е повеќе да се посветите на друштво.
 
Здравје: Ослабен имунитет.
 
БЛИЗНАЦИ
 
Работа: Можно е да имате компликации на работен план. Пред вас се проблеми кои нема да можете сами да ги решите.
 
Љубов: Сосема неочекувано ќе ве сретне вашата стара симпатија. Ќе ви се разбудат емоции.
 
Здравје: Мали проблеми со аритмија.
 
РАК
 
Работа: Денешниот ден на некој начин може да ви биде тежок, па немојте сега да почнувате нови работи.
 
Љубов: Саканата личност често ве нервира поради навиките кои ги има. Се чини дека малку повеќе нагло носите одлуки.
 
Здравје: Немојте да се изложувате на голем напор.
 
ЛАВ
 
Работа: Ќе го остварите она кое што ќе го сакате на работното поле и тоа без поголеми компликации. Пред вас е генерално поволен ден.
 
Љубов: Не сте сигурни како да ги прифатите промените кои ги приметувате кај вашиот партнер.
 
Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.
 
ДЕВИЦА
 
Работа: Очекувајте стабилизација по ова поле. Поволен ден да поттикнете решавање на некои важни прашања.
 
Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од страна на партнерот. Понекогаш имате впечаток дека недостасува поддршка.
 
Здравје: Проблеми со стомакот.
 
ВАГА
 
Работа: Проблемите кои сте ги имале на работа ќе успеете да ги решите многу лесно отколку порано. Поволен ви е денот.
 
Љубов: Важно е на саканата личност да и покажете дека ќе и пружите доволно трпение и разбирање.
 
Здравје: Болки во грлото.
 
ШКОРПИЈА
 
Работа: Ќе добиете прилив на пари денеска. Ве очекува можност и да завршите некои важни работни разговори.
 
Љубов: Ситуацијата помеѓу вас и саканата личност не е онаква каква што сакате.
 
Здравје: Засилен апетит.
 
СТРЕЛЕЦ
 
Работа: Ако добро се потрудите, ќе успеете да остварите подобрување на околностите.
 
Љубов: Можно е на некој начин да сте се оддалечиле од партнерот, но и натаму се сакате.
 
Здравје: Проблеми со вртоглавица.
 
ЈАРЕЦ
 
Работа: Наскоро ќе ви се отвори шанса да склопите некое партнерство кое ќе биде значајно за вас.
 
Љубов: Можно е емоциите да ве влечат назад, кон некоја личност од минатото.
 
Здравје: Можни проблеми со несоница.
 
ВОДОЛИЈА
 
Работа: Добивате она што сте очекувале и задоволни сте од околностите на полето работа. Не очекувајте проблеми.
 
Љубов: Одлично се сложувате и немате проблеми со комуникацијата со партнерот.
 
Здравје: Земајте повеќе витамини и минерали.
 
РИБИ
 
Работа: Ќе се потрудите да се посветите на работата, иако можеби денеска не сте многу расположени.
 
Љубов: Избегнувајте кавги со саканата личност затоа што може да завршат неочекувано лошо за вас.
 
Здравје: Чувствителни сте и здравјето ви е лошо.