Балкан
30. January 2021 - 11:30

Вучиќ најави пристигнување на нови 1.000.000 вакцини во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави пристигнување на уште милион дози вакцини против коронавирус.

Најавените нови дози на вакцини  во Србија ќе пристигнат за еден месец, истакна Вучиќ.