Loading Video...
Фудбал
18. August 2018 - 19:05

Втора победа на Тотенхем за врвот во Премиер лигата

Фудбалерите на Тотенхем на Вембли славеа со 3-1 против Фулам и го запоседнаа врвот во Премиер лигата.

          Моура го отвори резултатот но гостите израмнија со погодокот на српскиот репрезентативец Митровиќ. 

          Сепак бодовите останаа во Лондон за што се погрижија Трипие од слободен удар и извонредниот Хари Кејн.