Фудбал
28. November 2015 - 16:22

Втора МФЛ: „Лавовите“ се вратија на врвот

ВТОРА ЛИГА, 14-ТО КОЛО

 
Македонија ЃП – Гостивар 3-0 (2-0)
 
Стојкоски 33, 42, Костовски 48
 
Влазрими – Победа 2-1 (0-0)
 
Османи 63, Адили 77 – Крстески 67
 
Пелистер – Еуромилк ГЛ 1-2 (0-1)
 
Љамчевски 80 - Ристовски 27, Јашароски 58
 
ВО ВТОРНИК
 
Скопје – Тетекс
 
Кожув - Љубанци
 
ТАБЕЛА: Македонија 24, Љубанци 23 (-1), Тетекс 21 (-1), Пелистер 20, Еуромилк 20, Победа 19, Влазрими 18, Скопје 16 (-1), Гостивар 13, Кожув 8 (-1).