Македонија
5. May 2016 - 8:19

Времето денес ќе биде умерено облачно со температура до 21

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 14 до 21 степен.

Во Скопје умерено облачно со умерен на моменти засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти околу седум, а дневната ќе достигне до 18 степени.

Во наредните денови времето ќе биде посончево и потопло. Во попладневните часови со локален дожд и со услови за ретка појава на грмежи. Најнестабилно ќе биде во сабота кога на повеќе места се очекува пороен дожд со грмежи.