Македонија
18. October 2019 - 16:51

Вработен во фарбика со тешки повреди донесен во Градска болница

Маж се здобил со тешки телесни повреди на своето работно место во фабрика, информира МВР.

„Вчера во 15:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ со тешки телесни повреди бил донесен 45-годишниот А.Т. од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил додека работел со рачен вилушкар во фабрика каде бил вработен. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопштуваат од МВР.