Бизарно но вистинито
13. September 2016 - 14:46

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: За Курбан Барам се колеле луѓе наместо овци?

Муслиманите  ширум светот вчера го одбележуваа Курбан - Бајрам, еден од најголемите празници во Исламот. 

Меѓутоа, не беа сите во славенички дух. 

Терористите на Исламската држава објавиле вознемирувачки фотографии кои покажуваат како овие манијаци  го „ прославиле“ светиот празник, пишува Дејли Мејл.

Во болна атмосфера во кланица во сирскиот град Деир ез Зор , на североисточно од земјата се прикажани затвореници на ИСИС закачени на куки за месо како курбани? 

Во соопштението на Исламската држава се наведува дека станува збор за „ американски шпиони“ кои ќе бидат заколени како курбан? 

3847d7d800000578-0-image-m-13-1473752928648