Македонија
22. јуни 2019 - 8:57

Вознемирувачко видео од вчерашната сообракајќа кај Скопска обиколница

Се појави нова снимка од несреќата на скопска обиколница, во која животот го загубија две лице, еден полицајец беше повреден, и возачот на камионот.

Несреќата се случила кога полицајци сопреле возило БМВ кое ја пречекорило брзината, и во миговите кога разговарале со возачот, на нив налетал камион и ги удрил. БМВ-то изгорело на самото место и починал возачот на истото, додека двајцата полицијаци се во болница, а еден им подлегнал на повредите. Повреден е и возачот на камионот кој исто така е пренесен во болница.