Свет
25. November 2015 - 17:43

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Погледнете што му направиле на рускиот пилот откако го заробиле!

На руските социјани мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанцев, пилотот за кој е потврдено дека настрадал при оборувањето на авионот Su-24.
 
Сергеј Румјанцев е името на пилотот кој загина вчера кога турски воени авиони го оборија рускиот авион Su-24, како што тврди Владимит Путин, на територијата на Сирија.