Балкан
12. October 2015 - 12:23

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Маж се разнесе со бомба - хорор во Белград

Доцна синоќа на Баново брдо во Белград, 42- годишниот Г.И. се разнесе со рачна бомба. Мажот уште неколку минити по експлозијата бил жив.

Според првичните информации, човекот не бил од овој дел на градот. Очевидци тврдат дека пред да ја активира бомбата тој се приближил до едно дрво, со цел да спречи шрапнелите да не повредат некого во околината, а експлозијата го отфрлила неколку метри во далечина.

Полицијата извршила увид.

Мотивот за самоубиството се уште не е познат.