Македонија
28. July 2019 - 18:59

Возило се запали на граничниот премин Богородица

На 27.07.2019 во 16,05 часот на Граничен премин Богородица, на влез во Република Северна Македонија се запалило патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки. Возилото било управувано од К. Д. (65), а сопатник била неговата сопруга К. Д. (71)., кои не се повредени. Извршен е увид.