Македонија
9. July 2020 - 10:56

Возило излетало од патот, возачот починал на самото место

На 09.07.2020 во 01.30 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Стојаково - с.Богородица, А.П.(54) од с.Стојаково, управувајќи патничко моторно возило „сеат леон“, со гевгелиски регистарски ознаки, во кое како сопатник се превезувала и неговата сопруга, излетало од патот.

Откако пристигнала екипа на Итна медицинска помош тој починал.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено за обдукција.