Македонија
29. August 2017 - 17:43

Возило излета од патот Куманово - Крива Паланка, почина 26-годишен возач

Возило марка Опел корса со кумановска регистерски ознаки, управувано од Д.С., роден 1991 година, излета од патот кај местото викано Чешмиче во реонот на Страцин, а возачот на лице место им подлегна на повредите, информираат од МВР.

Екипи на МВР се се уште на увид.