Македонија
9. јуни 2017 - 14:34

Вооружена драма во Скопје: Maскирани им влегле дома, врзале жени и истепале маж

Околу 1.40 часот по полноќ А.С. пријавил дека на улицата Дижонска, во нивната куќа извршено е разбојништво од страна на три непознати лица, кои биле маскирани и вооружени со пиштол.
Разбојниците врзале две жени коишто биле во куќата, а, едно машко лице го повредиле во пределот на главата, а потоа од домот украле златен накит.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.