Балкан
11. July 2019 - 16:06

Вонредна состојба на Халкидики - загинаа шест туристи, десетици се повредени

Шест лица загинаа, а едно се води за исчезнати, а над стотина се повредени во синоќешното силно невреме што го зафати грчкиот полуостров Халкидики.