Loading Video...
Свет
8. February 2020 - 16:39

Војник застрела најмалку 12 лица во шопинг центар во Тајланд

Војник застрела најмалку 12 лица во шопинг центар во градот Корат, Тајланд.

Се стравува дека  најверојатно држи 16 заложници во објектот Засега не се познати причините за нападот. Но се знае дека нагаѓачот  украл оклопно возило и го возел по улиците на градот, потоа сопрел кај трговскиот центар и пукал  кон минувачите, по што побегнал.

Властите веќе го затворија центарот на градот и делот околу трговскиот центар.

Војникот пукал и  во  воениот камп, будистички храм.