Џет-Сет
5. October 2017 - 8:29

Водителката им одржа лекција на сите за Дона Арес: "Лесно е да пишете статус, каде сте сега?

Пејачката Азра Колаковиќ позната како Дона Арес со години се бореше со ракот, а по тешката битка во која беше како лавица, почина на 41. годишна возраст.

Естрадните уметници на социјалните мрежи се простија од неа, а на сите лекција им одржа водителката Хана.

- Од цела естрада денеска на погребот на Дона Арес дојдоа буквално петмина пејачи. Најчесно е да се напише статус, но тешко е да се дојде, напиша таа.