Македонија
2. November 2019 - 10:48

Во Ваксинце пронајдени 14 мигранти

Синоќа во времето од 21,00 до 22,50 часот по претходна судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории кај Б.А.(44) од с.Ваксинце при што се пронајдени 14 лица мигранти.

Шестмина од мигрантите биле од од Индија, а останатите од Пакистан и Авганистан. 

Тој бил лишен од слобода и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесен содветен поднесок.