Свет
20. October 2020 - 9:56

Во Украина рекорден број починати од коронавирус, 113 за еден ден

Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус – 113 смртни случаи.

Советот за национална безбедност соопшти дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковида-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти.