Балкан
19. September 2016 - 21:14

Во Турција уапсени двајца бомбаши-самоубици

Турската полиција денеска уапси двајца бомбаши-самоубици од Исламска држава, кои планирале напади во округот Шанлурфа, југоисточна Турција.

Уапсените на себе имале појаси со експлозив.

Во последната година ИД изврши низа терористички напади во Турција при што загинаа 200 луѓе.