Балкан
12. December 2017 - 11:07

Во тепачка ранети пејчака и полицаец, повредени затворски чувар

Во Сремска Митровица денес е вонредна состојба по тепачката и пукањето во едно кафуле, поради што полицијата ги запира и ги претресува сите возила.

Се почнало ноќта помеѓу неделата и понеделникот, кога четири особи се повредени во тепачка и огнена пресметка кои се случиле во еден кафич кај Царската палата во Сремска Митровица.

Како што Курир нефицијало дознава, ранети се полицаецот В.Н. и пејачката која настапувала таа вечер, додека затворски чувар е повреден во тепачката

- Во кафулето дошло до масовна тепачка, летале чаши и шишиња. наводно, полицаецот кој не бил на должност со нож бил прободен во бутот. Потоа од два пиштолисе испукани два куршуми кои ги погодиле полицаецот и девојката. На местото на настанатот веднаш пристигнале полиција и Брза Помош, вели изворот.

лекарските екипи ги пренеле повредените во Медицинскит центар во Сремск  Митровица.

- Утврдено е дека едно момче има рана настаната од куршум, како и една девојка. Едно момче во тепачката е тешко повреден. За среќа, никој од нив не е тешко жевотно загрозен, наведува соговорникот.

Како што е потврдено од болницата, девојката која кај нив била згрижена имала повреда на ногата и била пуштена на домашно лекување.

- Двете момчиња се задржани, имаат повреди на главата, рамењата и екстремитетите и се наоѓаат одделно во општата хирургија и интезивна нега, велат од болницата.