Балкан
22. February 2021 - 10:57

Во Србија пристигнаа 50.000 дози „Спутник V“

Утринава на аеродромот во Србија пристигнаа 50.000 дози од руската „Спутник V“.

Уште 46.800 нови дози од вакцината на Фајзер треба да пристигнат во Србија попладнево, информираше денеска српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Со овие дози, Фајзер на Србија досега и испорача два милиони вакцини.