Македонија
20. March 2016 - 11:12

Во сообраќајна незгода повреден пешак од Скопје

Вчера во 15:00 часот во Скопје на ул.„Тодор Чангов“, се случила сообраќајна незгода во која Г.Ѓ.(40) од с.Долно Лисиче, управувајќи ПМВ„Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак Б.С.(30) од Скопје. Во незгодата пешакот се здобил со ТТП, по што е пренесен и задржан на лекување во ГОБ„Св.Наум Охридски“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Скопје.