Македонија
21. јуни 2020 - 11:00

Во сообраќајна незгода почина велешанец

На 20.06.2020 околу 18,20 часот пред наплатната „Градско“ на автопатот Градско- Велес патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки управувано од С.И.(70) од Велес изгубило контрола излетало од коловозот и се превртело.

По незгодата сопатникот во возилото Ѓ.М.(70) со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор биле констатирани тешки телесни повреди, но од здобиените повреди истиот починал. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.