Loading Video...
Свет
13. October 2018 - 19:55

Во сообраќајна несреќа изгореа 11 бегалци и мигранти

Грчката полиција соопшти дека  во опожареното комби нашла  тела  на 11 бегалци.  Комбито во кое биле превезувани мигрантите со голема брзина се судрило со камион кој доагал од спротивнатна сока., по штпо двете возила се запалиле. Медиумите пренесуваат дека  лугето  не успеале да излезат од возилото и живи изгореле.  Тешката сообраќакла се случила на патот Кавала –Солун.