Македонија
2. February 2023 - 8:26

Во Скопје санкционирани 172 возачи

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 172 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина шест санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), соопшти МВР.

Изречени се девет мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири мерки за непочитување на првенство на минување... Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.