Македонија
6. August 2020 - 10:17

Во штала во село Страчинци ноќеска избувнал пожар

Пожар избувнал ноќеска во три часот по полноќ во штала во село Страчинци во која имало еден тон сув тутун.

Во неговото гаснење интервенирале седум пожарникари со три возила од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Командантот на ТППЕ на Град Скопје, Владимир Симоновски утринава за МИА изјави дека пожарот е изгаснат.