Свет
2. July 2020 - 12:13

Во Русија за еден ден преку 6,5 илјади заразени од Ковид-19

Во Русија денеска се пријавено 6.760 нови случаи на Ковид-19 со што вкупниот број се искачи на 661.165.

Во изминатите 24 часа починаа 147 луѓе, а од почетокот на пандемијата во Русија како последица на коронавирусот починаа 9.683 луѓе.