Свет
16. March 2016 - 8:41

Во пад на воен авион во Еквадор загинаа 22 лица

Во пад на еквадорски воен авион сите загинаа сите 22 лица кои се наоѓале во него, соопшти претседателот на Еквадор, Рафаел Кореа. 

„Нема преживеани. Ова е трагедија“, напиша еквадорскиот претседател на Твитер, пренесува Танјуг. 

Во авионот, во моментот на несреќата која се случила во амазонската прашума се наоѓале 19 подобранци, два пилота и еден механичар.