Македонија
25. July 2021 - 11:45

Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

 Полицијата од СВР Охрид, вчера во 21 часот на кеј „Македонија“ во Охрид, врз основа на судска наредба, го привела А.В.(31) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело по член 144 од Кривичниот законик.

Како што информираат од МВР, приведениот бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод во казнено-поправната установа Затвор Скопје.