Ракомет
18. October 2019 - 14:55

Во најавата за утрешниот меч Веспрем го претстави Вардар како „Jужно-Македонскиот шампион“

Утре со почеток во 17:30 Веспрем го пречекува Вардар во петтиот натпревар од Лигата на шампионите.

Во најавата за мечот на Твитер во која тимот од Унгарија бара одмазда за поразот во финалето од Лигата на шампионите по кое Вардар ја освои и втората титула европски првак, тие го претставуваат Вардар како „Jужно-Македонскиот шампион“.