Македонија
17. December 2015 - 8:37

Во Маврово измерени - 4 степени, 6 во Гевгелија

Во Маврово утрово се измерени - 4 степени, во Крушево - 3, - два во Ѓуриште, Лазарополе, Тополчани, Берово, -1 степен во Пожаране, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Еден степен е измерено во Крива Паланка, Претор, Штип, два во Скопје, Тетово, Битола, Охрид, три во Прилеп, Виница, Струмица, 4 Кавадарци, Демир Капија, пет степени во Дојран и 6 Гевгелија.

Преку ноќта, информира УХМР, беше претежно облачно со ниска облачност и магла по одделни котлини.

Утринава е умерено до значително облачно со слаб до умерен северен ветер.