Македонија
21. October 2020 - 19:31

Во Кичево приведено лице што избегало од затворот во Прилеп

Денеска ( 21.10.2020) во 11:20 часот, полициски службеници од ОВР Кичево го привеле Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште кој се барал со потерница од КПУ Затвор Прилеп за доиздржување на казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од К.З. на РСМ. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.