Балкан
29. March 2020 - 11:53

Во Хрватска регистриран првиот политичар позитивен на Ковид-19

Во Хрватска досега со новиот коронавирус заразени се 657 луѓе, од кои петмина починаа, а 49 оздравеле.

Во земјата е регистриран и првиот политичар позитивен на Ковид-19.

Градоначалникот на Солина, Далибор Нинчевиќ синоќа на Фејсбук објави дека е инфициран со новиот коронавирус.