Македонија
31. March 2023 - 16:09

Во фурна во Чаир почина 48 годишен работник

На 30.03.2023 во 18.14 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека во фурна на подрачјето на Чаир починал вработениот Т.И.(48) од Р.Косово.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.