Македонија
14. March 2019 - 10:52

Во двор во Штип прегазено 5-годишно дете, со тешки повреди итно пренесено во Скопје

Вчера во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.